Transmetuar më 05-02-2023, 23:38

Barcelona fitoi 3-0 me Sevillan në "Camp Nou" për javën e 20-të në La Liga.

Katalanasit shkëputen me tetë pikë nga Real Madrid, duke qenë në krye të klasifikimit.

Golat për djemtë e Xavit u realizuan nga Alba në minutën e 58, Gavi në të 70′ dhe Raphinha në minutën e 79.

Sevilla me 21 pikë mbetet në vendin e 16-të.