Transmetuar më 04-02-2023, 14:08

Ndër protagonistet më të forta, deri pak ditë më parë Olta Gixhari shprehej se ajo do të ishte fituesja e “Big Brother VIP2”.

Madje kur Luiz Ejlli thoshte se ai do të fikte dritat e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, aktorja shtonte se po, pasi ajo do të ishte duke festuar për fitoren.

Por duket se Olta ka ndryshuar mendim, pasi mbrëmjen e djeshme tha se “unë nuk e fitoj Big Brother”. Teksa po fliste me banorët jashtë në oborr, ajo tha se nuk fiton asnjëherë në asnjë lojë.

Pjesë nga biseda:

Olta: A të thashë se unë nuk fitoj asnjëherë në lojë. S’fitoj unë asnjëherë.

Kristi: S’ka gjë.

Olta: Dhe ndërkohë jam futur në një garë, e kupton? Një njeri që nuk fiton kurrë, është futur në një garë.

Kristi: Ke fituar ca lojëra kështu.

Olta: Po, edhe unë them që kam fituar, jam e fituar. Do fitoj prapë dhe do iki pastaj. Se nuk fitoj unë, e di shumë mirë

Kristi: Pse?

Olta: E di unë, e dija që kur u futa, por varja se nuk e them dot.

Kristi: Nuk fiton këtu?

Olta: Joo.

Kristi: Pse?

Olta: E di, e ndjej.