Transmetuar më 31-01-2023, 22:20

Greqi- Flakët e zjarrit shkrumbojnë banesën e kryebashkiakut të Evias, Greqi.

Sipas mediave greke, zjarri ka rënë në shtëpinë e ish-kryebashkiakut, Dimitris Thomas.

Në vendngjarje kanë mbërritur forca të forta të Zjarrfikësve me 10 zjarrfikës dhe pesë automjete.

Nga informacionet e para bëhet me dije se shtëpia është djegur plotësisht, ndërsa deri më tani nuk dihet shkaku i zjarrit.