Transmetuar më 28-01-2023, 22:35

"Big Brother VIP" mbrëmjen e sotme ka nisur me një dënim për Oltën dhe Luizin pasi dyshja kishin thyer rregullat duke folur për nominimet përgjatë javës.

Luizi: Unë për vete thjesht them që do nominoj këto persona.

Arbana: Nuk lejohet, është e ndaluar.

Olta: Unë vetëm momentin e fundit që fola për Diolën, isha pjesë e kësaj bisede.

Big Brother vendosi që ata të kenë zero buxhet personal. Ndërsa banorët e tjerë, do të kenë buxhet të përgjysmuar.