Transmetuar më 28-01-2023, 16:42

Partia Socialiste dhe Partia e Lirisë, sapo kanë dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) listat për anëtarë të KZAZ-ve. Ndërkohë ende nuk i ka dorëzuar PSD e Tom Doshit dhe PD-ja zyrtare e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj.

Një ditë më parë dorëzoi emrat edhe grupimi i Sali Berishës edhe pse KQZ nuk e njeh firmën e Flamur Nokës dhe logon e re të PD që përdor ish-kryedemokrati.