Transmetuar më 27-01-2023, 16:30

Një ngjarje ka tronditur vendin pasditen e sotme pasi një burrë ka vrarë gruan dhe vallain e tij në fshatin Tervol të Gramshit.

Mësohet se autori u ka marrë jetën familjarvëe të tij me armë gjahu dhe është larguar.

Forcat e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje duke bërë të mundur dhe arrestimin e tij.

Bëhet fjalë për shtetasin Xhevit Sinani, rreth moshës 75, i cili ka vrarë bashkeshorten, Zeqine Sinani dhe vëllanë Shaqir Sinani.

Paraprakisht dyshohet se 75 vjecari i sëmurë dhe vuante nga skleroza.

Policia po punon për zbardhjen e detajeve që kanë çuar në këtë krim makabër në familje.