Transmetuar më 25-01-2023, 14:17

TURQI- Një tërmet me madhësi 5.9 të shkallës Rihter ka rënë ditën e sotme në Turqi.

Mësohet se tërmeti 5.9 ballë ka rënë mes Rodosit dhe Karpathos, në Egjeun lindor.

Thellëisa e tërmetit është 35 km, ndërkohë që deri më tani nuk raportohet për dëme.