Transmetuar më 24-01-2023, 15:43

SHBA- Ylli televiziv Emily Atack ka rrëfyer së fundmi një eksperiencë të pakëndshme që ka ndodhur qysh në fëmijërinë e saj, ku burra të panjohur i dërgojnë qindra foto dhe mesazhe kërcënuese, ku shfaqen të zhveshur.

Ajo pyet se çfarë i motivon burrat që e bëjnë këtë dhe çfarë mund të bëhet për t’i ndaluar ata?

Çdo mëngjes kur zgjohet, Emily sheh një foto të një burri të zhveshur që nuk ka kërkuar ta shohë, shkruajnë mediat e huaja.

Aktorja, prezantuesja dhe humoristja 33-vjeçare ndiqet qindra herë në ditë – jo në rrugë, por në internet.

Emily ishte 17 vjeç kur ajo luajti si Charlotte Hinchcliffe në komedinë popullore të Channel 4, The Inbetweeners.

“Ajo ishte vajza e njohur në shkollë. Çështja është se po, është një personazh imagjinar, por pa dyshim që njerëzit ju lidhin me personazhet që luani”, thotë Emily."

Që në moshë shumë të re, Emily thotë se filloi të merrte vëmendje të padëshiruar nga disa burra. Ajo ka treguar se të afërmit e saj i kanë sugjeruar që të mos vendosë make-up ose fund në shkollë.