Transmetuar më 23-01-2023, 16:51

Një 26 vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës ditën e sotme.

Silger Dimo lëvizte me armë zjarri mes kryeqytetit në momentin e arrestimit.

Në cilësinë e provës është sekuestruar arma e zjarrit (pistoletë) me krehër me 7 fishekë.

I riu u v në pranga nën akuzën për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë.