Transmetuar më 22-01-2023, 18:32

Kosovë- Aksident tragjik në Kosovë. humb jetën një 20-vjeçar.

Ngjarja ka ndodhur në Prizren, ku i riu ka humbur kontrollin e automjetit të tij për shkak të lagështisë në rrugë dhe ka rënë nga ura. Sipas policisë, 20-vjeçari ka ndërruar jetë në vend.

Sipas njoftimit të policisë ‘në mëngjes në orën 04:55 ka ndodh një aksident trafiku, është vetaksident, aksidenti ka ardhë se shoferi nuk e ka përshtatë shpejtësinë me kushtet e rrugës, me një kthesë ka dalë jashtë rrugës dhe ka ra nga ura. Si pasojë e aksidentit, shoferi ka marrë lëndime të lehta dhe pasagjeri ka ndërruar jetë.