Transmetuar më 18-01-2023, 16:31

Ditën e sotme policia e Vorës ka vënë në pranga një 16 vjeçar si dhe ka shpallur në kërkim bashkëpunëtorin e tij për shkak të 5 vjedhjeve në fshatra të ndryshme.

Nga verifikimet rezulton se këra shtetas janë autorë edhe të disa vjedhjeve të tjera, konkretisht në fshtin Xhfzotaj në një servis makinash, në fshatin Marqinet, dyshohet se kanë vjedhur në banesën

e shtetasit I.P si dhe po në këtë fshat dyshohet se kanë vjedhur në banesën e shtetasit A. K., si dhe në biznesin e shtetasit D. J.

16 vjeçar, banues në Sukth, si dhe u shpall në kërkim shtetasi D. A., 28 vjeç, banues në Vorë, të dy të dënuar më parë për të njëjtën veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan policisë për veprime të mëtejshme.