Transmetuar më 16-01-2023, 23:37

TIRANË- Një incident i rëndë ka ndodhur sot në pikën kufitare të Muriqanit. Në rrjetet sociale qarkulluan pamjet e dhunës së ushtruar ndaj Petraq Milos, ish-këshilltar i Presidentit Ilir Meta dhe profesor i nderuar.

Pjesëtarët e familjes tërhiqen zvarrë, ndërsa një grua e dhunuar barbarisht, ka humbur ndjenjat brenda makinës.

Qyetarët e tjerë shqiptarë janë përpjekur që t’i vijnë në ndihmë, duke i ofruar ujë, por duket se për momentin ka qenë në gjendje shumë të rëndë. Ndërkohë që asaj i kishte rënë të fikët në mjet, bashkëshorti dhe i biri i saj u dhunuan barbarisht nga një efektiv i Policisë malazeze.

Video JOQ: