Transmetuar më 16-01-2023, 19:35

Tëmeti "godet" sërish Shqipërinë, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë e disa qytete.

Tërmeti ishte 3.8 ballë sipas EMSC 30 km larg Tiranës dhe 14 km larg Burrelit, me thellësi 2 km.

Nuk raportohen dëme materiale.

Tërmeti ka ndodhur në afërsi të zon♪7s ku një natë më parë ndodhën 18 tërmete me magnitudë nga 2.2 deri në 4.8 ballë. Duket se vatra mbetet aktive në atë zonë siç shihet edhe nga fotot.