Transmetuar më 15-01-2023, 22:54

Tiranë- Një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 ballë i shkallës Rihter, ka goditur Shqipërinë.

Epiqendra e tërmetit ishte në kufirin ndarës mes Tiranës dhe Dibrës.

Lëkundje të fuqishme u ndjenë në Tiranë, Bulqizë, Dibër, Elbasan, Librazhd, Kukës dhe në mjaft qytete të tjera.

Ende nuk dihet nësae ka apo jo dëme materiale.

Qytetarët janë frikësuar nga lëkundjet.