Transmetuar më 12-01-2023, 16:15

Durrës- Plas bombula e gazit të gatimit në Durrës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:20.

Dyshohet se për shkak të rrjedhjes së gazit nga një bombul gatimi, ka rënë zjarr në banesën e H. T., në lagjen nr. 13.

Si pasojë, është dëmtuar lehtë F. T., 22 vjeç, i cili ndodhet në kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes