Transmetuar më 13-01-2023, 08:35

Ishte shumë e pritur dhe nuk zhgënjeu. Të paktën, për sa i përket tekstit. Po flasim për këngën e publikuar mëngjesin e sotëm, bashkëpunim i producentit argjentinas Bizarrap dhe këngëtares kolumbiane Shakira.

Në fakt, teksti është një mesazh i ashpër për ish-partnerin e yllit të pop-it, ish-mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Piqué. Disa fragmente të tekstit kishin dalë tashmë në orët e fundit, por me publikimin e këngës së plotë, janë zbuluar referencat e shumta të këngëtares për ish-in dhe partneren e tij aktuale, Clara Chía.

Ky është teksti i plotë i këngës së re "Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53":

Për djem si ju, uh-uh-uh-uh, oh oh oh oh,

për djem si ju, uh-uh-uh-uh.

Më falni, kam kapur tashmë një aeroplan tjetër,

nuk do të kthehem këtu, nuk dua një zhgënjim tjetër.

Aq sa pretendohesh si kampion,

dhe kur unë kisha nevojë për ty,

jepje versionin tënd më të keq.

Më fale fëmijë, ka kaluar një kohë,

se duhet ta kisha hedhur atë mace,

një ulkonjë si unë nuk është për një fillestar.

Një ulkonjë si unë nuk është për djem si ju, uh-uh-uh-uh,

për djem si ju, uh-uh-uh-uh.

Unë isha shumë e madhe për ty,

kjo është arsyeja pse ti je me dikë si ti, uh-uh-uh-uh, oh, oh.

Unë nuk kthehem me ty,

as nëse ti qan apo më lutesh,

e kuptova që nuk kanë faj që të kritikojnë,

unë bëj vetëm muzikë, më falni që ju spërkata.

Më ke lënë si komshi të vjehrrës,

mendove se më lëndove,

por më bëre më të ashpër,

gratë nuk qajnë më,

gratë faturojnë…

Ai ka emrin e një njeriu të mirë,

por qartë nuk është ashtu siç tingëllon.

Nga dashuria në urrejtje ndan një hap,

mos u kthe këtu, më dëgjo

zero mëri, zemër,

të uroj suksese me zëvendësuesen time të supozuar.

Unë as nuk e di se çfarë të ka ndodhur,

ti je aq i çuditshëm sa nuk të kuptoj.

Unë vlej sa dy 22-vjeçare,

ti këmbeve një Ferrari me një Twingo,

këmbeve një Rolex me një Casio

Po ecni shpejt, ju sugjeroj paksa më ngadalë,

ah, shumë palestër,

por punoni edhe pak me trurin.

Në fotot e dikurshme ndihem peng,

por gjithçka është në rregull për mua.

Një ulkonjë si unë nuk është për djem si ju, uh-uh-uh-uh,

për djem si ju, uh-uh-uh-uh.

Unë isha shumë e madhe për ty,

kjo është arsyeja pse tani je me dikë si ti, uh-uh-uh-uh