Transmetuar më 10-01-2023, 20:32

Lezhë- Përfshihet nga zjarri blloku i sistemit elektrik të një pallati të rindërtuar pas tërmetit në lagjen “Skënderbeg” të qytetit të Lezhës.

Policia dhe forcat zjarrfikëse shkuan në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për vënien nën kontroll të situatës.

Zjarri ka krijuar frikë dhe panik te banorët të cilët kanë dalë nga apartamentet e tyre.