Transmetuar më 10-01-2023, 10:21

Elbasan- Kapen dy shpërndarës droge në qytetin e Elbasanit.

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me shërbimet e Forcës Operacionale, të DVP Elbasan, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, për një rast të shpërndarjes së lëndëve narkotike, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Rrugica".

Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan në flagrancë shtetasit:

S. H., 22 vjeç dhe G. P., 23 vjeç, banues në Elbasan.

Shërbimet e Policisë i kanë kapur në flagrancë këta shtetas, në lagjen “5 Maji”, me 83 doza me lëndë të dyshuar narkotike kanabis, të paketuara me qese farmaceutike, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me 3 aparate celulare.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas kanë shpërndarë lëndë narkotike në zona të ndryshme të qytetit të Elbasanit.

Materiale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.