Transmetuar më 08-01-2023, 08:01

Ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Efi, ka rrëfyer historinë e saj të trishtë që ka kakluar pak vite më parë. Ajo ka treguar se ka qenë e lidhur me një person që e ka ndaluar të dalë edhe me nënën e saj.

Historia e plotë e Efit:

Kam lindur në vitin 1996 në Greqi. Në 2005 ka lindur vëllai, kur unë isha fëmijë. Po kaloja në moshën e adoleshencës, doja të dilja.

Në 2011 u kthyem në Shqipëri. Këtu nisi diçka, për herë të parë njoha dikë. Mendoja se kam nevojë për një njeri ta bëja xheloz, pasi ashtu kisha menduar se ishte dashuria.

Në vitin 2015 krijova marrëdhënien time të parë. Në 2016 gjithçka filloi të ndryshonte. Mora valixhet dhe shkova në Zvicër, aty ku ai jetonte.

U bëra pronë e tij. Kur dilja më merrte në telefon. Mendoja sa e pavlerë jam, nuk e shikoja më dot vetën në pasqyrë. Arrita në fazën që mendoja se po të flisja do më vinte ndonjë shpullë. Kërkoja falje kur ai ishte gabim. Në 2019 u largova nga ai. Kam tentuar të vras veten.

Prindërit më thonin ‘pse lejon të të privojë lirinë dikush, kur nuk ia kemi provuar ne’.

Ka pasur momente kur më ndalonte të dilja dhe me mamin.

Ka pasur aq shumë gabime në jetën time. Nuk e kam shitur veten.

Mami, babi, ju kërkoj ndjesë. Sa më shumë të rritesh, aq më shumë ja kupton vlerën familjes. Më falni, do përpiqem çdo ditë që ‘ju bëj sa më shumë krenar!