Transmetuar më 06-01-2023, 11:10

Ylli i “Stranger Things” Noah Schnapp ka vendosur të mos e mbajë më të fshehur dhe të deklarohet si homoseksual. 18-vjeçari e njoftoi këtë në rrjetin social TikTok të enjten duke postuar një video të tij me mesazhin e mëposhtëm:

Kur më në fund u thashë miqve dhe familjes se isha homoseksual pasi isha i frikësuar në dollap për 18 vjet dhe gjithçka që ata thanë ishte" e dimë.’

"Unë mendoj se jam më i ngjashëm me Will-in se sa mendoja," shtoi ai duke iu referuar personazhit të tij në serial. Schnapp luan Will Byers në "Stranger Things" dhe fansat kanë spekuluar prej kohësh se personazhi është homoseksual sepse është e qartë nga shfaqja se ai ka ndjenja për Mike Wheeler. Duket se Schnapp po konfirmon gjithashtu idenë e fansave.

Schnapp dhe Millie Bobby Brown, i cili luajti me të në "Stranger Things", janë miq shumë të ngushtë që shoqërohen shpesh dhe kanë ndarë skenën në programet e bisedave të natës vonë. Schnapp sapo filloi vitin e tij të parë në Universitetin e Pensilvanisë dhe ai tashmë ka lënë mjaft përshtypje.