Transmetuar më 05-01-2023, 15:46

Pogradec- Jep dor╒heqjen nënkryetari i Bashkisë së Pogradecit.

Johan Sterjon, vëllain e Viola Strerjos, e cila u arrestua pak ditë më parë pasi kishte mashtruar qytetarët për grante përmes skemës së AZHBR-në, ka dhënë sot dorëheqjen.

Burime nga Bashkia njoftojnë se i është kërkuar të lërë këtë post dhe pas kësaj Sterjo ka marrë këtë vendim.

Aktualisht Johan Sterjo vazhdon të jetë drejtor i Ujësjellësit, ndërkohë dega e PD-së në këtë qytet ka kërkuar largimin e tij nga posti i drejtorit.