Transmetuar më 05-01-2023, 08:11

Ai nuk ka luajtur një ndeshje zyrtare për më shumë se shtatë muaj. Ishte 22 maji i kaluar, kur Milani u kthye për të fituar një titull përsëri pas 11 vitesh. Në fushë ishte edhe lideri Zlatan Ibrahimovic.

Një festë e paharrueshme me suedezin zakonisht protagonist me një puro dhe një shishe shampanjë në dorë në qendër të stadiumit "Mapei". Megjithatë, disa ditë më vonë, puna më e vështirë filloi për Zlatan.

Fillimisht operacioni në ligamentin e kryqëzuar të gjurit, më pas rehabilitimi i gjatë, i cili është ende në zhvillim e sipër, por për fat të mirë për Ibrën dhe fansat e tij, pothuajse ka përfunduar.

41-vjeçari është emocionues dhe po përgatitet për rikthimin e tij të madh te kuqezinjtë. Zlatan është pothuajse gati dhe ndërkohë po relaksohet në Miami, ku ka ekspozuar fizikun e çmendur.

Në plazh i pëlqen të luajë me top, e ka ndryshuar pamjen e flokëve, tregon gërshetat e gjata në modë, por brenda tij është një fuçi baruti gati të shpërthejë. Ai dëshiron të kthehet në "kafshimin" e fushave sipas mënyrës së tij, si Zlatan.

Edhe tatuazhi që ka bërë në anën e djathtë të gjoksit të tij të fuqishëm i thotë të gjitha: "Vetëm Zoti mund të më gjykojë".