Transmetuar më 31-12-2022, 18:54

Bosnje Hercegovina- Aksident ajror në Bosnje. Dy persona kanë humbur jetën nga rrëzimi i një avioni sportiv në afërsi të aeroportit në Prijedor, njoftoi Departamenti i Policisë së Prijedorit në Bosnje e Hercegovinë.

Incidenti ka ndodhur rreth orës 15:00 kur edhe është lajmëruar policia.

Për rastin janë informuar Drejtoria e Aviacionit Civil, Prokuroria e Qarkut të Prijedorit dhe Prokuroria e Bosnje e Hercegovinës që është përgjegjëse për hetimet e mëtejshme.

Siç raporton N1, me informacioneve nga terreni, një instruktor i njohur fluturimi dhe vajza e tij kanë mbetur të vdekur.