Transmetuar më 31-12-2022, 13:21

Afrika e Jugut- Nga bota e futbollit vijnë mjaft episode.

Por kjo e radhës duket si një çmenduri.

Megjithatë, duket se një tifoz në një ligë amatore në Afrikën e Jugut, ka shkuar më tej seç duhet pasi u nxeh me arbitrin e ndeshjes.

Pasi arbitri akordoi një penallti për skuadrën kundërshtare, tifozi nuk u pajtua me këtë vendim dhe nisi ta kërcënonte atë.

“Tani do të vij atje dhe do ta tregoj unë”- bërtiti ati, teksa i hipi makinës dhe me shpejtësi u fut në fushë duke tentuar ta shtypte gjyqtarin me makinë. Fatmirësisht askush nuk u lëndua, megjithatë pamjet janë bërë virale në rrjet.