Transmetuar më 30-12-2022, 10:23

VLORË- Mbrëmjen e djeshme, rreth orës 02:00, në lagjen “24 Maji”, ka rënë zjarr dhe janë djegur tre automjete të parkuara, në pronësi të Zamir Kormuzit.

Dyshohet se zjarri është vënë për shkak të konkurencës. Sipas pamjeve të siguruara, dy persona shkojnë në drejtim të mjeteve gjatë natës dhe i vendosin flakën makinave në pronësi të biznesmenit Zamir Kormuzi.

Policia ka nisur hetimet për të vënë përpara drejtësisë personat përgjegjës. Ka reaguar përmes një postimi bashkëshortja e tij, Rozina Kormuzi:

POSTIMI:

Gezuar festat . Gezuar e qofte nje vit I mbare per te gjithe ju qe na doni e na respektoni . Filloj kete status me urimin qe cdo familje paste vetem gezime sepse jetojme ne nje vend ku nuk dihet se e nesermja do lind me diell e bukur si cdo dite jetojme ne vendin ku ujqerit e nates lëvizin e tu bien me qafe atyre qe jetojne me djersen e ballit !ne qe mbajme dhjetra familje me buke dhe qe shohim punen tone ne qe punojmë e lodhemi gjith diten per te arritur aty ku jemi sot punojmë familjarisht e shohim punen tone punojmë me duar te pastra e djerse te ballit . Jane ziliqare jane maskarenj jan jo trima po lepuj jane (cakenjte ) e nates sepse nata esht e tyre naten kane frikacaket . I dashur bashkëshorti im Zamir Zamir Kormuzi te dashur femijet e mi Ciljeta Kormuzi Ervis Visi mos u merzitni eshte djersa e familjes tone por zoti do ti denoj nje dite kurajo dhe forca do bejme vitin e ri e surpriza te reja na presin . Zamir kurajo mos u merzit ja kemi dale e e prap ne jemi Familja Kormuzi ! Kaq mund te bejne lepujt sepse smunden te bejne me shume me njeriun qe sheh punen e vet e punetor . GEZUAR FESTAT DHE NJE VIT I MBARE PER TE GJITHE JU QE NA DONI E RESPEKTONI MIQ SHOK SHOQE MOTRA E VELLEZER GEZUAR