Transmetuar më 29-12-2022, 13:38

TIRANE- Erisa Fero, 28 vjeçe ka patur një karrierë të "ndritur" në administratë pavarësisht moshës së re. E reja që së fundmi punonte si Shefe pranë Agjencisë Kombëtare Shtetërore të Informacionit (AKSHI), më herët ka punuar në kryeministri, një reklamim i bërë vetë prej saj në rrjetet sociale. Por si ia doli një vajzë 28 vjeçe me shumë pak lidhje me fushën të ngjitet në majë?!

Duket se për këtë ka një sekret, që nuk është vetëm trafiku i drogës, ku sot u kap me 58 kilogram në kufi. Burime bëjnë me dije se Fero ishte kallëzuar nga KQZ në prokurori për falsifikim të rezultatit të votave për zgjedhjet e 25 prillit 2021. Fero u kallëzua në prokurori nga KQZ më 22 dhjetor 2021 bashkë me 21 komisionerë të tjerë, citon Dosja.al. Ajo ishte pjesë e Komisionit të numërimit të Votave në Tiranë, si anëtare e PS në një KZAZ. Fero bashkë me 21 personat e tjerë akuzohej se kishin manipuluar rezultatin e votave, duke bërë që prokuroria të nisë hetimin.

Ajo u arrestua sot bashkë me Likmend Bashën, që njihet si djali i një biznesmeni nga Fushë-Kruja dhe një 17-vjeçar me inicialet M.K. Droga mendohet se ishte nisur nga Shkodra dhe tre personat po bënin transportin nga Tirana për në Qafë Thanë. Ndërsa dy të tjerët, F.S., dhe G.S., do të bëjnë trafikimin në Maqedoni. Në trafik dyshohet se janë edhe dy punonjës Policie. Këta policë janë të sektorit të qarkullimit rrugor.