Transmetuar më 28-12-2022, 14:08

Luizi Ejlli nuk është zgjuar aspak i lumtur nga gjumi. Kjo për shkak se banorët në dhomë kanë vendosur ta ngacmojnë, gjatë kohës që flinte. Dhe Luizi i sheh si fëmijë ata që luajnë, kur ai ndodhet në gjumë.

Këngëtari i njohur ishte duke biseduar me aktorin e dashur për publikun, Gent Hazizi, kur në një moment shprehet “kalamaj b**e”, por pa përmendur asnjë emër.

Pranë tyre ishte edhe ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Tea Trifoni, e cila e pyeti Luizin se kush është kalama, por ai nuk përmendi emra.

Pjesë nga biseda:

Genti: Ça të bëj unë o Luiz, do u bërtas njerëzve?

Luizi: Kalamaj, e di si është ajo shprehja, kalamaj b**e, kështu janë. Ça ke që më shikon ashtu?

Tea: Kush është kalama?

Luizi: Kush është kalama? Je ti?

Tea: Jo

Luizi: Ke bërë ndonjë kalamallëk? Atëherë vazhdo pi ujë

Tea: Sa i bie të jetë ora?

Luizi: Ja po hy t’i pyes një për një

Tea: 6.30

Luizi: I çoj të gjithë prej gjumit e i pyes.