Transmetuar më 26-12-2022, 16:08

Policia ka reaguar pas kontrolleve të kryera në banesën e Ervis Martinajt.

Në një njoftim bëhet me dije se gjatë kontrolleve, të fshehura në koshere bletësh, janë gjetur 2 armë zjarri automatike, 1 silenciator, rreth 7 mijë fishekë luftarakë të kalibrave të ndryshëm, për armë të lehta dhe të rënda, 85 predha eksplozive, 1 thikë bajonetë, 9 uniforma policie, 7 jelekë multifunksionalë, 11 kapele policie, 2 radio policie, fenelina policie, maskë gome për fytyrën dhe dokumente të ndryshme.

Banesat e tjera të kontrolluara janë të dy xhaxhallarëve të Martinajt, Faik dhe Rakip Martinaj. Policia, RENEA dhe FNSH bastisën në orët e para të mëngjesit banesën e Ervis Martinajt në Fushë Kuqe. Ndërtesa ishte e fortifikuar me mure të larta me hekura dhe me kamera sigurie.