Transmetuar më 25-12-2022, 08:37

Ka ndërruar jetë në moshë 65-vjeçare ish- ministri i Jashtëm në qeveritë e Berlusconit, Franco Frattini.

Frattini ishte i shtruar në spitalin Gemelli në Romë, pasi po trajtohet për problemet shëndetësore dhe nuk ka mundur të ia dalë.

E PAMËSHIRËSHME Rusia! Nuk i ndal sulmet as për Krishtlindje, dhjetëra të vdekur dhe të plagosur nga raketat në Ukrainë

Vetmia është edhe më e vështirë në Krishtlindje!

Tregtohet me çmim të ulët, mbiprodhimi i vajit të ullirit rrezikon bumerangun

Surprizat e motit për Krishtlindje! Rritje temperaturash dhe diell, ja çfarë do të ndodh sot “Lamtumirë Franco. Ti na lë në natën më të veçantë dhe të jashtëzakonshme të vitit, ndoshta sepse ke qenë gjithmonë një person i veçantë dhe i jashtëzakonshëm”, ka shkruar në rrjete sociale ministri i Mbrojtjes, Guido Crosetto.

Frattini nga 14 janari ishte kryetar i Këshillit të Shtetit.