Transmetuar më 25-12-2022, 07:30

Ish-futbollisti, po kalon një moment delikat për shkak të rikthimit të kancerit të pankreasit që e mundon që nga viti 2017. Është një Krishtlindje e vuajtur për Gianluca, që përballet me dhimbjen dhe me një fizik të dobësuar.

ANGLI – Një tjetër mesazh solidariteti dhe mbështetjeje, pak orë para Krishtlindjes. Gianluca Vialli nuk është lënë vetëm nga miqtë dhe njerëzit e dashur. Motra e tij Mila iu bashkua në Londër dhe do të kalojë ditën me të, në datën 25. Do të jetë ajo që do të “përfaqësojë” familjen, natyrisht së bashku me gruan e tij Catheryn dhe vajzat Olivia dhe Sofia. Nga ana tjetër, prindërit dhe vëllezërit e motrat do të qëndrojnë në Kremona, të lidhur me telefon me djalin e tyre.

Vialli, në fakt, po kalon një moment delikat për shkak të rikthimit të kancerit të pankreasit që e mundon që nga viti 2017. Është një Krishtlindje e vuajtur për Gianluca, që përballet me dhimbjen dhe me një fizik të dobësuar. E megjithatë, ai nuk ka dëshirë të dorëzohet. Këtë e ka konfirmuar me vendosmërinë me të cilën u përgjigjet terapive. Ish-tifozët e tij janë në krah të tij, por edhe ish-shokët e tij të skuadrës dhe ish-lojtarët.

Mesazhi i Dalla Bonës

Pas Terry, Zola, Wise, Cudicini dhe Percassi, ishte radha e Samuele Dalla Bona të tregonte afërsinë e tij me ish-trajnerin e tij te Chelsea: “Ai më pa në Kampionatin Evropian U-16 në Skoci – tha ai për Gazzetta -. Më foli dhe më tha se po kërkonte lojtarë të rinj të fortë për Chelsea. Natyrisht që më bindi në një çast… Më bëri të debutoj në Champions League kundër Feyenoord dhe e kam ende fanellën e asaj ndeshje. Nuk dija asgjë për përkeqësimin e situatës së tij dhe si urojnë të gjithë ata që e duan njëri-tjetrin, shpresoj të jetë më mirë. Je një luan”. E njëjta shpresë që kanë të gjithë entuziastët e futbollit dhe tifozët e Luca Vialli.