Transmetuar më 24-12-2022, 20:29

Itali- Del foto e shqiptarit që humbi jetën nga një aksident në punë në Itali.

Ngjarja ndodhi në zonën e Veronës, pasditen e djeshme rreth orës 16:00.

Mediat italiane shkruajnë se 66-vjeçari shqiptar, i identifikuar si Kujtim Aliraj, humbi jetën pasi u rrëzua nga një lartësi prej tre metrash në kantierin e një shtëpie private.

66-vjeçari ka rënë nga një skelë dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Në vendngjarje ka mbërritur helikopteri, por nuk mundën të bënin gjë, pasi kishte ndërruar jetë. Kanë nisur hetimet për të verifikuar nëse janë respektuar të gjitha standardet e sigurisë gjatë punës brenda kantierit.