Transmetuar më 24-12-2022, 17:59

Fabio Capello ka folur për lojën e Lionel Messit.

A ju ka mërzitur pelerina që i është vënë Messit në ceremoninë e ndarjes së çmimeve?

“Unë e shoh këtë si një gjest të njohjes së madhështisë. Të tjerët e perceptojnë si një gjest politik, por unë e mendoj nga pikëpamja sportive.

-Messi dhe Maradona. Një debat që ju mërzit apo ju bën të mendoni?

-Për mua, gjithçka ishte e qartë edhe para se të fitoja Kupën e Botës. E vendosa Messin në një nivel me gjenitë. Messi, Pele dhe Maradona bënë atë që të tjerët as që mund ta mendonin”, tha ish-trajneri i Real Madridit, Milanit.