Transmetuar më 24-12-2022, 14:53

Ajo u strehua në Evropë, pasi rrezikoi shumë në Katar, ku kishte festuar "topless" triumfin e Argjentinës në tribunat e stadiumit "Iconic" të Lusail. Ky gjest që bëri që Noe, një fanse e pasionuar e "Selección", të bëhej "virale" në rrjetet sociale.

Sidoqoftë, kjo i shkaktoi disa probleme, aq sa forcat e sigurisë e shoqëruan jashtë stadiumit, madje edhe burgu mund ta priste, sepse kishte shkelur ligjet e vendit të Lindjes së Mesme.

La modella in topless al Mondiale spiega il suo gesto: il vero motivo non è scontato

Por çfarë e shtyu ta bënte këtë gjest? Ajo e ka zbuluar vetë në profilin e saj në Instagram (@noe.dreams_1), duke shpërndarë një video dhe pretenduar se kishte zgjedhur "topless" si përgjigje ndaj një gabimi të vuajtur:

“Më irritoi momenti që më nxorën nga një plazh në Katar, sepse isha grua. Si nuk mund të festoja ‘topless’?"

Ajo shkroi duke shoqëruar pamjet, në të cilat shihen vetëm këmbët e një gruaje të kornizuar dhe ato të një burri me veshje ushtarake pranë një grupi burrash që bisedojnë.