Transmetuar më 22-12-2022, 13:36

Argjentina fitoi Kupën e Botës së tretë në historinë e saj pasi mundi Francën me penallti në një finale epike dhe emocionale. Pas penalltisë së shndërruar në gol nga Montiel shpërtheu gëzimi i publikut argjentinas. Në tribunat e stadiumit “Lusail Iconic”, tifozët nuk e përmbajtën dot lumturinë. Një grua, në veçanti, shkoi më tej. Kamerat e kapën atë duke kërcyer dhe duke festuar… "topless". Një zyrtar e ka pikasur gruan dhe e ka shoqëruar jashtë stadiumit.

Festimet e tepruara të tifozës, në kontrast me ligjet strikte të Katarit, mund t’i kushtojnë asaj burgun. Frika është se tifozja mund të jetë tashmë pas hekurave, në pritje të vendimit të gjyqtarit. Gruaja mund të ikë nga Katari edhe me një gjobë të rëndë.

Argentina campione, eccesso di euforia: tifosa in topless, ora rischia il carcere- immagine 2