Transmetuar më 22-12-2022, 11:58

Elbasan- Gjendet i vdekur në rrugë një person në aksin Elbasan-Peqin. Personi i paidentifikuar është gjetur parë nga kalimtarë të rastësishëm që kanë njoftuar policinë.

Policia vendore informon se ‘në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Paper, është gjetur i pajetë, në rrugë, një shtetas ende i paidentifikuar.

Nga veprimet hetimore paraprake dyshohet se ky shtetas ka humbur jetën pasi është aksidentuar nga një drejtues automjeti, ende i paidentifikuar, i cili është larguar nga vendngjarja.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, identifikimin e viktimës, identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të automjetit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Elbasan, për veprime të mëtejshme’.