Transmetuar më 21-12-2022, 20:22

Tiranë- ka mbërritur te Spitali i Traumës në Tiranë i mituri që përplas nga Vasil Bollano.

Burime informuan se ai ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. I mituri është identifikuar si Elio Hamiti, i cili është në gjendje kome për shkak të frakturave që ka marrë në kokë, ndërkohë që mjekët flasin edhe për dëmtim të organeve të brendshme. Sipas mjekëve, 17-vjeçari ka fraktura në gjithë trupin dhe plagë që i rrezikojnë jetën.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00, në Llogara, pranë fushës së sportit, ndërsa drejtuesi i mjetit, Vasil Bollano, u shoqërua në Komisariatin e Vlorës.