Transmetuar më 21-12-2022, 17:20

Për ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të mbetet nën ndikim të kushteve të qendrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura në orët e mesditës.

Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës përgjatë zonave luginore.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-perëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/s. Valëzimi në dete i forcës nga 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -2 deri 7°C

në zona e ulëta -1 deri 16°C

në zona bregdetare 4 deri 16°C