Transmetuar më 20-12-2022, 11:01

Tiranë- Mësohen emrat e aksidentit tragjik që ndodhi në fshatin Samurr në Elbasan.

Viktimë ka mbetur drejtuesi i mjetit Besnik Samurri. ndërsa të plagosur janë Misir Maloku, bashkëshortja e tij Blerta Maloku dhe djali, Fatjon Maloku.

Sipas të dhënave në vendngjarje, viktima po dërgonte një familje për të mbledhur ullinj në arat e fshatit kur drejtuesi ka humbu kontrollin dhe mjeti ka rënë disa metra në humnerë.

Për pasojë ka mbetur i vdekur në vend drejtuesi, Besnik Samurri dhe janë plagosur tre pjesëtarët e familjes.

Ata janë transportuar me autoambulancë në spitalin e Elbasanit dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Në vendin e ngjarjes shkuan policia dhe një grup hetimor i cili po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.