Transmetuar më 18-12-2022, 22:44

Një atentat me armë ka ndodhur ndaj një shqiptari në Athinë.

Ngjarja e rëndë u regjistrua nga kamerat e sigurisë jashtë një kafeneje në sheshin Nea Smyrni.

Të plagosur kanë mbetur edhe dy të tjerë.

Mediat greke kanë publikuar videon kur autori i maskuar hyn në lokal dhe hap zjarr.

Ndërkohë, identiteti i shqiptarit ende nuk bëhet me dije.

Gjithashtu dhe të plagosurit janë me origjinë shqiptare.