Transmetuar më 18-12-2022, 21:52

Argjentina është fituese e trofeut të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Të përzgjedhurit e Lionel Scalonit triumfuan në finalen e sotme kundër Francës.

Lionel Messi u kompletua, duke e fituar trofeun e vetëm që i mungonte. Ai shënoi një dopietë dhe shënoi një nga penalltitë.

Pas ndeshjes, ai u përqafua edhe me nënën e tij.