Transmetuar më 18-12-2022, 21:06

Katar- Portieri i Argjentinës Emiliano “Dibu” Martinez ka bërë një gjest të turpshëm pas finales së fituar me Francën.

I shpërblyer me “Dorezën e Artë” të FIFA-s si “gardiani” më i mirë i Kupës së Botës, Martinez, sapo mori çmimin e afroi atë pranë organit gjenital. Gjithçka ka ndodhur para ekraneve të gjithë botës, një gjest që nuk dihet se çfarë e shtyu porterin edhe pse u velrësua me çmimin e lartë.

Momenti nuk ka kaluar pa u vënë re dhe po video po bën xhiron e botës.