Transmetuar më 18-12-2022, 20:03

KATAR- Ylli i Argjentinës, Emiliano Martinez, është vlerësuar si portieri më i mirë i Kupës së Botës 2022. Superylli i Francës, Kylian Mbappe, është vlerësuar si golashënuesi më i mirë i turneut. Mbappe ka shënuar gjithsej tetë gola në shtatë ndeshje, në të cilat ka regjistruar edhe dy asistime. Heroi i Paris Saint-Germain është shumë i zhgënjyer për të shijuar këtë sukses dhe duket sikur dëshiron të jetë diku tjetër përveçse atje, njësoj si presidenti francez Emmanuel Macron.

Lionel Messi shpërblehet si lojtari më i mirë i turneut. Messi del nga skena duke i dhënë një puthje të pafytyrë trofeun e Kupës së Botës para se ta ngrejë atë