Transmetuar më 18-12-2022, 19:56

Ëndërra e jetës së tij u bë realitet.

Argjentina fitoi Kupën e Botës pasi mundi Francën me penallti 4-2.

Kupa e Botës ishte e para për Messin dhe e 3 në histori për Argjentinën.

Ndërkohë, Messi tha se pas Kupës së Botës 2022, do të tërhiqet nga Kombëtarja.