Transmetuar më 18-12-2022, 15:58

KATAR – E gjithë vëmendja e kësaj finaleje të madhe padyshim që bie mbi Argjentinën dhe Francën apo mbi Mbappe dhe Messi.

Janë të shumta pyetjet dhe kuriozitetet që kanë fansat e tyre, por ne po ju tregojmë këpucët që do të luaj sot finalen e fundit të një Botërori, Lionel Messi.

“Messi Leyenda” quhet këpucët e veshura nga kapiteni i Argjentinës gjatë Kupës së Botës 2022 në Katar.

Ata janë të markës adidas X Speedportal, por janë një model unik dhe janë frymëzuar nga këpucët e para që kanë veshur në vitin 2006 në Kupën e Botës gjermane (modelet F30).