Transmetuar më 17-12-2022, 18:08

KATAR – Kroacia e përfundon Kupën e Botës 2022 në vendin e tretë. Në finalen ngushëlluese, skuadra e Dalic mundi Marokun 2-1 dhe e përfundoi turneun në podium. Një ndeshje e luajtur me ritme të larta dhe me shumë raste zhvillohet në stadiumin Khalifa International.

Në pjesën e parë Gvardiol në minutën e 7-të përfundon në mënyrë të përsosur nga gjuajtja e lirë dhe zhbllokon ndeshjen, më pas Dari 2 minuta më pas barazon rezultatin por pa u mbyllur pjesa e parë Orsic, saktësisht në minutën e 42-të i nxjerr kroatët përpara me këmbën e djathtë magjike.

Goli që vendos ndeshjen dhe vendin e tretë në Katar 2022. Në fakt, në pjesën e dytë, skuadrat vazhdojnë të shtyjnë, por nuk mund të shënojnë më.