Transmetuar më 17-12-2022, 07:58

SHBA- Dy të rinj u vranë dhe dy të tjerë u plagosën në një të shtëna jashtë shkollës së mesme Benito Juarez në jugperëndim të qendrës së Çikagos.

Asnjë i dyshuar nuk është në paraburgim, u tha shefi i policisë gazetarëve në një konferencë shtypi. Broën tha se nuk kishte asnjë informacion për viktimat sepse hetimi është në fazat e hershme.

Zëdhënësi i Departamentit të Zjarrfikësve të Çikagos, Larry Langford tha se katër studentë u qëlluan. Policia tha në një njoftim për shtyp se dy viktimat e ndjera ishin djem të cilët u qëlluan secili në kokë; njëri ishte 14 vjeç dhe tjetri 15.

Dy personat e tjerë që u plagosën janë jashtë rrezikut për jetën. Njëri ishte një djalë 15-vjeçar, i cili u qëllua në kofshë dhe shpatull, dhe tjetri ishte një vajzë 15-vjeçare, të cilës i ishte goditur kofsha nga një plumb. CNN