Transmetuar më 07-12-2022, 21:19

Itali- E trishtë për një familje shqiptare në Itali. Humb jetën në aksident babai i dy fëmijëve.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së martës në Chieti.

Viktima është 49-vjeçari Roland Muça, baba i dy fëmijëve dhe jetonte në Francavilla. Sipas mediave italiane, ai sapo kishte mbledhur hurma nga një pemë dhe u përplas teksa kalonte rrugën nga një makinë që drejtohej nga një 65-vjeçar.

Ky i fundit ndaloi dhe njoftoi shërbimet e emergjencës. 45-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital, por fatkeqësisht nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë.