Transmetuar më 07-12-2022, 19:53

Gjermani- Federata gjermane merr vendimin. Hansi Flick do të qëndrojë te Gjermania. Tashmë nuk ka dyshime sa i përket të ardhmes së trajnerit të Panzerave, me Federatën gjermane që ka dalë në një deklaratë zyrtare.

“Presidenti i DFB Bernd Neuendorf, Zëvendëspresidenti i DFB Hans-Joachim Watzke dhe trajneri kombëtar Hansi Flick patën një diskutim miqësor dhe konstruktiv sot mbi situatën aktuale. Ne kemi besim të plotë në Hansi Flick” – Shkruhet mes të tjerash.

E ardhmja e Flick ishte në dyshim për shkak të dështimit në Kupën e Botës, por drejtuesit e kanë parë të arsyeshme të vazhdojnë më tutje projektin e nisur.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd