Transmetuar më 24-11-2022, 11:11

Haaland, Mbappé dhe Vinicius Jr kryesojnë një top-formacion ëndrrash në futboll. Vlera e tij është monstruoze prej 1.125 miliardë euro (burimi: Transfermarkt).

Thibaut Courtois (Real Madrid), valore di mercato: 60 milioni di euro

1. Thibaut Courtois (Real Madrid), vlera e tregut: 60 milionë euro

Matthijs de Ligt (Bayern Monaco), valore di mercato: 70 milioni di euro

2. Matthijs de Ligt (Bayern Munich), vlera e tregut: 70 milionë euro

Ruben Dias (Manchester City), valore di mercato: 75 milioni di euro

3. Ruben Dias (Manchester City), vlera e tregut: 75 milionë euro

Reece James (Chelsea), valore di mercato: 70 milioni di euro

4. Reece James (Chelsea), vlera e tregut: 70 milionë euro

Jude Bellingham (Borussia Dortmund), valore di mercato: 100 milioni di euro

5. Jude Bellingham (Borussia Dortmund), vlera e tregut: 100 milionë euro

Pedri (Barcellona), valore di mercato: 100 milioni di euro

6. Pedri (Barcelona), vlera e tregut: 100 milionë euro

Vinicius Junior (Real Madrid), valore di mercato: 120 milioni di euro

7. Vinicius Junior (Real Madrid), vlera e tregut: 120 milionë euro

Phil Foden (Manchester City), valore di mercato: 110 milioni di euro

8. Phil Foden (Manchester City), vlera e tregut: 110 milionë euro

Bukayo Saka (Arsenal), valore di mercato: 90 milioni di euro

9. Bukayo Saka (Arsenal), vlera e tregut: 90 milionë euro

Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain), valore di mercato: 160 milioni

10. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain), vlera e tregut: 160 milionë

Erling Haaland (Manchester City), valore di mercato: 170 milioni di euro

11. Erling Haaland (Manchester City), vlera e tregut: 170 milionë euro