Transmetuar më 22-11-2022, 21:13

Lezhë- 4 të rinj mbetën të plagosur nga përplasja e dy mjeteve në aksin rrugor Milot-Lezhë.

Ata janë Marinela Gjergji, 28 vjeçe, Daniel Gjergji, 24 vjeç, Fatjon Gjura rreth 30 vjeç dhe Marjan Marku.

Mësohet se dy prej tyre 2 prej tyre në gjendje më të rënduar.

gjarja e rëndë ka ndodhur në vendin e quajtur si Kryqëzimi i Rrilës.

Ende nuk dihet rrethanat e aksidentit.

Grupi hetimor ka administruar provat në vendin e ngjarjes.